,       Restauracja Na Ruskie to rodzinna naleśnikarnia i pierogarnia w jednym, powstała z pasji i pomysłu jak stworzyć miejsce wyjątkowe. Zdecydowana większość potraw to propozycje kuchni polskiej i wschodniej choć nie zabraknie tu domieszek smaków różnych stron świata.
Zamiłowanie do ojczystej kuchni wzięło się z długoletniej rozłąki z nią właścicieli i docenienia kuchni naszych babć czy mam z okresu dzieciństwa.

Jakie to oczywiste! Tak domowa, polska kuchnia „jak u mamy” jest wspaniała!

      Wieloletnie podróże właścicieli spowodowały inspirację kuchniami różnych stron świata. Nasze menu jest więc połączeniem nowych ciekawych smaków i dań tradycyjnych. Doskonały ostry, często pomidorowy z domieszką świeżego czosnku smak meksykański w połączeniu
z ciastem pierogowym czy naleśnikowym tworzy niesamowite połączenie. I tak w restauracji serwujemy jedyne w swoim rodzaju oryginalne pierogi czy naleśniki meksykańskie.

 

      Wystrój jak również klimat Na Ruskie to nawiązanie do czasów świetności Rzeczpospolitej Polskiej w XVII wieku. W tym czasie rozegrała się wojna polsko-rosyjska, kiedy to wojska polskie odnosiły znaczne zwycięstwa i kiedy to Polska była największym imperium w całej swojej historii. 
Na ścianie widnieje pierwowzór mapy z ówczesnych czasów z zaznaczonymi najważniejszymi bitwami. Nad drzwiami można dostrzec najdoskonalszą broń ówczesnych czasów – szablę husarską. Figlarne więc powiązanie nazwy restauracji Na Ruskie jest poniekąd połączeniem historii i zachęcenia do skosztowania naszych popularnych ruskich pierogów - o ironio niepolskich.

     

      Nasza naleśnikarnia – pierogarnia to lokal gdzie nie tylko tworzy się wspaniałe pierogi ruskie, z mięsem, chinkali, pielmieni czy te
z kapustą i grzybami ale również  miejsce gdzie tworzy się fantastyczny barszcz ukraiński i znany już w Radomiu zawiesisty żurek
z grzybami
a także w sezonie chłodnik z  botwinki, krem z marchwi i przepyszne koktajle typu Smoothie ze zmiksowanych owoców. Nasze propozycje zup są dostępne w zestawie z pierogami lub naleśnikiem na słodko lub wytrawnym do wyboru.

      Nasze naleśniki na słodko to pięknie udekorowane kompozycje ze świeżymi owocami i własnoręcznie wytworzonymi owocowymi polewami, które zachwycą najbardziej wymagające podniebienia.
W naleśnikarni-pierogarni panuje gościnna atmosfera gdzie spotykają się starzy i młodzi, konserwatyści i liberałowie, politycy i zwykli ludzie…


     Wyróżnia nas to, że nasze potrawy są wytwarzane na miejscu i na bezpośrednie zamówienie klienta. Stale powiększające się menu a także rozszerzający się zakres świadczonych usług powoduje, że nasza firma jest już bardzo znaną marką na rynku słynącą z dobrej jakości, świeżości produktów a także dbałości o szczegóły i wkładane serce w przygotowywanie posiłków.

Zapraszamy Was serdecznie
Martyna i Michał